Mikrotik SXT grubu ürünlerde QuickSet ‘den hızlıca Wifi Bağlantısı yapılması ve PPPOE ile erişim sağlayarak  her bağlantıda müşteriye tekrar tekrar şifre sorulmasını ortadan kaldırabilirsiniz.  aynı şekilde eğer radiusmanager kullanıyorsanız müşteriye tanımlayacağınız sabit ip adresininde etkin olabilmesi için hızlıca PPPOE bağlantı yapısının oluşturulması gerekmektedir.

İşlemi kısaca nasıl yapabileceğinizin anlatım video’su aşağıda yer almaktadır.

sormak istediklerinizi lütfen yorum olarak paylaşınız.

Saygılar. Tam ekran Video Erişimi ->> Mikrotik SXT Client Configuration PPPOE  — Video ‘ya erişmek için lütfen link’e tıklayınız. 

Tags:

5 Responses

 1. tam olarak anlayamadım şimdi oraya yazdığımız kullanıcı adı ve şifre hotspot ta kullandığımız kullanıcı adı ve şifre mi yoksa pppoe server dan tanımlamamız gereken pppoe kullanıcı adı ve şifresi mi. eğer pppoe den ise pppoe server kurulumunuda anlatabilir misiniz. ve pppoe server ve hotspot aynı anda çalışır mı acaba ?

 2. Merhabalar Kolay Gelsin
  Öncelikle paylaşımlarınız ve yardımlarınız için çok tesekkur ederim bir konuda yardıma ihtiyacım var
  Hex Lite 750 r2 cihazım var herseyi yaptım ama bir konuda takıldım
  Cihazıma hotspot aktif ettim ve acces point im den bağlanıyorum ama her seferinde kullanıcı adı ve şifre girmek zorunda kalıyorum bunu loco M2 nin içine yazmak istiyorum PPPoe olarak yazdım ama olmadı mikrotik de yapmam geren baska ne var

  • Mikrotik tarafında PPPOE server kurup secret kısmında kullanıcı adı şifre oluşturmalısınız .
   daha sonra bu bilgiler ile birlikte Loco ürününde router modda , pppoe olarak kullanıcı adı şifresini yazmanız durumunda locom2 pppoe olarak mikrotik üzerinden bağlantı geçirerek iletişimini sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın